Obróbka stali

Źródło: https://eurometogrodzenia.pl/

Metody obróbki stali nierdzewnej

Obróbka stali nierdzewnej jest obecnie realizowana najczęściej, ponieważ to właśni ten stop należy do najpowszechniej używanych w budownictwie czy przemyśle. Kompleksowe usługi w tym zakresie oferuje nasza firma – Euromet Ogrodzenia. Zajmujemy się formowaniem stali na różne sposoby, w tym poprzez spawanie, cynkowanie ogniowe, śrutowanie czy cięcie CNC z wykorzystaniem urządzeń sterowanych numerycznie. W naszej firmie używamy wielu sprawdzonych procesów technologicznych, które pozwalają na uzyskanie obróbki najwyższej jakości. Zachęcamy także do sprawdzenia oferty naszego sklepu.

Podstawowy podział

Każdy element wykonany ze stali wymaga nieco innego podejścia do formowania. Podstawowy podział obejmuje obróbkę skrawaniem, obróbkę plastyczną oraz obróbkę cieplną. W pierwszym przypadku prace polegają na usunięciu nadmiaru materiału, aby uzyskać element o konkretnym kształcie. Do takich metod zaliczyć można na przykład toczenie, frezowanie czy szlifowanie. Obróbka plastyczna polega natomiast na formowaniu elementów poprzez nacisk z wykorzystaniem elastyczności stopu i wysokiej temperatury, co dotyczy gięcia, tłoczenia, kucia czy ciągnięcia. Obróbka cieplna nadaje z kolei stali odpowiednich właściwości poprzez hartowanie, nasycanie pierwiastkami czy wyżarzanie.

Spawanie stali

Spawanie stali to jedna z najpopularniejszych metod obróbki tego materiału. Technika ta polega na odpowiednim nagrzaniu i stopieniu elementów w odpowiednim miejscu, a następnie ich połączenie z dodatkiem spoiwa lub bez. Jako źródło ciepła wykorzystujemy łuk spawalniczy, który pozwala na efektywne stopienie ze sobą spawanych komponentów. W procesie spawania zastosowanie znajduje też materiał dodatkowy podawany przez podajnik z uchwytem. W naszej firmie oferujemy spawanie metodą MIG i TIG, a także MAG. Wszystkie przynoszą bardzo dobre rezultaty. Osoby zainteresowane zapraszamy do nawiązania kontaktu.