Czym jest psychologa finansowa?

Dziedzina psychologii finansowej jest stosunkowo nowa, ale zyskuje na znaczeniu w miarę jak świat coraz bardziej zmierza w kierunku złożonych systemów pieniężnych. Psychologowie finansowi to w zasadzie terapeuci, którzy wykorzystują różne techniki, aby pomóc ludziom w ich finansach – osoby, które rozumieją zawiłości finansów osobistych i to, jak pieniądze oddziałują na to, jak czujemy się z naszą przeszłością, teraźniejszością i przyszłością.

Czym zajmuje się psycholog finansowy? Psycholog finansowy może wykorzystać połączenie terapii poznawczo-behawioralnej i psychologii pozytywnej, aby pomóc Ci zrozumieć Twój związek z pieniędzmi. Wiedzą, jakie sztuczki płata Ci mózg, jeśli chodzi o Twoje finanse: jak nieświadomie sabotujesz się przed oszczędzaniem lub jak kupujesz rzeczy na podstawie emocjonalnego kaprysu, a nie tego, czy rzeczywiście ich potrzebujesz. Psycholog finansowy może również pomóc Ci zdefiniować Twoje cele i stworzyć konkretne plany ich osiągnięcia.

Dobry psycholog finansowy będzie również w stanie pomóc Ci zarządzać pieniędzmi oprócz ich zrozumienia – zarządzać budżetem, pomagać w planowaniu strategii oszczędzania lub udzielać wskazówek dotyczących lepszej oceny kredytowej. Ale ich ogólny cel jest większy niż tylko umieszczenie cię w kontroli nad twoimi pieniędzmi: chcą zwiększyć twój finansowy dobrobyt, abyś miał spokój ducha i bezpieczeństwo, bez względu na to, co dzieje się z gospodarką lub nawet na twoim koncie bankowym. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://tiptors.pl/ .