Dach kryty papą przecieka? Sprawdź, co może być przyczyną

Jedną z najpopularniejszych usług dekarskich jest krycie dachu papą. To rozwiązanie alternatywnie tanie, szybkie i trwałe. Okazuje się jednak, że inwestor może zauważyć po pewnym czasie usterki, które prowadzą do przeciekania takiego dachu. Dowiedz się, jakie są najczęstsze przyczyny przeciekania dachu, na którym położono warstwę izolacyjną i zabezpieczającą w postaci papy.

 

Uszkodzenie papy poprzez niekorzystne warunki atmosferyczne

 

Papa dachowa wykazuje solidną trwałość i wytrzymałość, uwzględniając upływający czas zastosowania takiego materiału, jednak nie zawsze jest odporna na uciążliwe warunki pogodowe. Fragment papy może oderwać się pod wpływem silnych podmuchów wiatru albo w wyniku przedłużających się opadów deszczu. Dach jest również narażony na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, na przykład spowodowane przez ptactwo.

 

Nieodpowiedni montaż papy dachowej

 

Dach może przeciekać, jeśli zostanie pokryty papą w nieprofesjonalny sposób. Właśnie dlatego tak ważne jest zatrudnienie profesjonalnej ekipy, takiej jak https://poznanskidekarz.pl/. Niestety, wciąż wielu inwestorów podejmuje się tak istotnych dla funkcjonowania całej nieruchomości zadań samodzielnie, bez odpowiedniej wiedzy, umiejętności, sprzętu czy papy najlepszej jakości. 

Efektem mogą być pojawiające się na dachu pęknięcia i pęcherze, papa może niezbyt dobrze przylegać do dachu, odrywać się czy zsuwać. Należy zwracać szczególną uwagę na najlepszą jakość materiału. Papa powinna posiadać odpowiednie certyfikaty i atesty potwierdzające jej jakość.