Jak uniknąć kontuzji będąc piłkarzem?

Istnieje wiele ważnych rzeczy, które gracze piłki nożnej muszą wziąć pod uwagę, ale możesz być zaskoczony, że kondycja nie jest jednym z nich. Chociaż ważne jest, aby być sprawnym fizycznie i w dobrym zdrowiu, naukowcy sportowi ustalili, że sama sprawność fizyczna nie wystarczy, aby zapobiec urazom.

W rzeczywistości, najczęstszym urazem wśród piłkarzy jest zerwane więzadło w kolanie. Uważa się, że ten rodzaj urazu zdarza się, ponieważ gracze spieszą się, aby wrócić do gry po kontuzji. Gracze czują presję, aby wrócić tak szybko, jak to możliwe, ponieważ nie chcą stracić miejsca startowego w zespole lub stracić możliwości sponsorowania. Ale bycie bardziej sprawnym fizycznie nie oznacza, że unikniesz kontuzji, jeśli będziesz się zbyt mocno forsował. W rzeczywistości, gracze, którzy nie mają odpowiedniego odpoczynku i regeneracji mogą zwiększyć swoje szanse na kontuzję przy następnym meczu.

Więc co jest najważniejszą rzeczą będąc piłkarzem? Badanie przeprowadzone przez FIFA wykazało, że ponad 90% wszystkich urazów piłkarskich zdarza się podczas treningu. To pokazuje, że przetrenowanie może być równie szkodliwe, jak brak wystarczającego treningu. Najlepszym sposobem na zachowanie zdrowia przez profesjonalnych piłkarzy jest wyznaczenie czasu na odpoczynek i regenerację każdego dnia oraz robienie zaplanowanych przerw od treningów w trakcie sezonu – nawet po wyleczeniu drobnej kontuzji. Więcej informacji na temat piłki nożnej znajdziesz na stronie https://desporto.pl/ .