Uwielbiasz nosić spodnie jeansowe damskie? Poznaj 4 najczęstsze problemy i co z nimi zrobić!

Jako tak wszechobecny element garderoby w naszej kulturze, nie dziwi fakt, że spodnie jeansowe damskie mogą wiązać się z całym szeregiem problemów. Od tego okropnego zepsutego suwaka po dżinsy, których po prostu nie można dopiąć – uwielbiamy je, ale dżins jako taki też ma swoje problemy. Poniżej zajmiemy się rozwiązywaniem niektórych z tych problemów z dżinsami, abyś wiedziała, co zrobić, by cieszyć się swoją ulubioną parę jak najbardziej i jak najdłużej.

Spodnie jeansowe damskie – problem #1 Zepsuty zamek błyskawiczny

Nie da się tego obejść: zepsuty zamek błyskawiczny jest absolutnym koszmarem, szczególnie jeśli zdarza się to ukochanej parze, z którą tworzyłaś szałowe stylizacje przez miesiące, a nawet lata. Rozstanie z takimi dżinsami zawsze jest trudne i jest to szczególnie niefortunne, jeśli przyczyną jest zepsuty zamek błyskawiczny.

Na szczęście – problem ten nie musi oznaczać, że musisz pożegnać swoje ulubione spodnie jeansowe damskie, bo wielu krawców oferuje usługi naprawy zamków. Być może czujesz się na tyle dobra w robótkach ręcznych, że możesz nawet sama spróbować to zrobić – usuwając uszkodzony zamek i zastępując go sprawnym. Zawsze też możesz spojrzeć na spodnie jeansowe damskie dostępne tutaj: https://butiklalala.pl/spodnie-jeansowe i znaleźć parę zapinaną na guziki, bądź wsuwaną, a nie taką z zipem. Sprytne!

Spodnie jeansowe damskie – problem #2 Oderwana kieszeń

Nie tylko zamki błyskawiczne mogą się zepsuć z czasem – niekiedy to nic innego, ale właśnie kieszenie mogą zacząć tracić szwy, szczególnie w rogach. Jeśli napotkasz ten problem, możesz go rozwiązać, wzmacniając szwy u krawca. Jeśli jednak chcesz uniknąć tego problemu całkowicie – znajdź spodnie jeansowe damskie bez kieszeni i po kłopocie!

Spodnie jeansowe damskie – problem #3 Za długie nogawki

Kiedy para dżinsów jest zbyt długa w nogawkach, jest to coś więcej niż tylko kwestia estetyczna: cała ta dodatkowa tkanina ułożona za butem prawdopodobnie będzie ciągnęła się po ziemi i prawdopodobnie szybko będzie się strzępić. Na pewno nie chcesz, aby zbyt długa nogawka była powodem wcześniejszego zrezygnowania z tak długo poszukiwanej pary dżinsów, prawda? Na szczęście masz kilka opcji radzenia sobie z tym problemem. Pierwszy jest też najprostszy: po prostu podwiń spodnie jeansowe damskie – raz, dwa, a nawet trzy razy lub więcej, w zależności od tego, ile masz dodatkowej tkaniny lub jaki styl chcesz stworzyć. Podwójny mankiet to klasyczny sposób noszenia dżinsów z uroczą parą botków. Jeśli jednak nie masz ochoty stylizować spodni w ten sposób – możesz je również wrzucić do suszarki po praniu, co może zmniejszyć ich długość o dwa centymetry lub więcej. Koniec końców zawsze możesz zabrać je do krawca w celu skrócenia.

Spodnie jeansowe damskie – problem #4 Za krótkie nogawki

Na drugim końcu spektrum znajdują się zbyt krótkie spodnie damskie jeansowe. Jest to trudniejszy problem do rozwiązania, ponieważ dżinsy zazwyczaj nie są szyte z dodatkowym materiałem, który można wypuścić. Jeśli nie chcesz rozstawać się z tymi dżinsami ze względu na ich długość, możesz przemyśleć sytuację i pory roku, w których je nosisz. Zbyt krótka długość dżinsów będzie widoczna, gdy nosi się je z butami zimą lub parą skarpet i butów – chyba, że zakryjesz je odpowiednio wysokimi kozakami. Natomiast jeśli latem planujesz nosić je bez skarpet na przykład z sandałami, ten brak skarpet sprawi, że rozbieżność w długości będzie mniej widoczna.