W co ubrać się na snowboard?

Sporty zimowe zapewniają mnóstwo przyjemności i pozwalają oglądać przepiękne, malownicze górskie krajobrazy. Jednak warunki na stokach bywają ciężkie – niskie temperatury, oślepiające promienie słoneczne odbijające się od śniegu i wszechobecna wilgoć spowodowana mokrym śniegiem mogą uprzykrzać życie nawet najbardziej zapalonym sportowcom. Z tego względu warto skompletować odpowiedni strój na snowboard. W co się ubrać na snowboard? Podpowiadamy!

Najważniejsze jest bezpieczeństwo – kask snowboardowy

Sporty zimowe mogą być świetną zabawą, jednak nie można zapominać, że są w grupie aktywności ekstremalnych. Niepewne warunki na stokach bywają niebezpieczne i stwarzają ryzyko występowania kontuzji, a nawet bardziej poważnych nieszczęśliwych wypadków. Najpoważniejsze skutki dla zdrowia mają zazwyczaj urazy głowy, dlatego tę część ciała należy chronić z największą starannością.

Kaski snowboardowe różnią się od narciarskich kształtem, jednak pozostałe parametry zwykle mają takie same. Pełnią przecież taką samą funkcję – ochronę czaszki przed uderzeniami. Odpowiedni kask snowboardowy powinien być twardy i wyścielony ciepłą, oddychającą tkaniną. Bardzo ważna jest także odpowiednia regulacja paska pod brodą, aby kask ściśle przylegał do głowy i nie spadł z niej podczas ewentualnego upadku.

Spodnie snowboardowe i ocieplana kurtka – zapewnianie komfortu termicznego jest niezwykle ważne!

Sporty zimowe najczęściej wiążą się z ciężkimi warunkami atmosferycznymi. Oczywiście zdarza się, że pogoda dopisuje i możliwa jest jazda na snowboardzie w samym T–shircie, jednak temperatura w górach może ulegać gwałtownym zmianom. Z tego względu trzeba zaopatrzyć się w ciepłe, nieprzemakalne okrycie wierzchnie, które zapewni nam komfort termiczny niezależnie od warunków atmosferycznych panujących na stoku.

Jazda na snowboardzie często kończy się upadkiem. Zazwyczaj takie sytuacje są niegroźne, jednak powodują ciągły kontakt dolnej części ciała ze śniegiem. Dlatego podczas uprawiania tego sportu warto mieć sobie ocieplane i nieprzemakalne spodnie snowboardowe, które uchronią nas przed wychłodzeniem. Równie ważna jest odpowiednia kurtka, która musi być maksymalnie ciepła i jednocześnie oddychająca, ponieważ podczas aktywności fizycznej dochodzi często do intensywnej potliwości. Dzięki temu temperatura ciała pod odzieżą jest stała i nie dochodzi do przegrzania lub wychłodzenia organizmu.

Akcesoria snowboardowe – wygoda i świetna zabawa

Jedną z części ciała, które najszybciej ulegają przemrożeniu i skostnieniu na skutek działania niskich temperatur, są nasze dłonie. Szczególnie osoby początkujące na snowboardzie, które często upadają na śnieg, ryzykują odmrożeniami. Z tego powodu każda osoba uprawiająca sporty zimowe powinna posiadać ciepłe i nieprzemakalne rękawice, które zapewnią odpowiednią ochronę dla delikatnych dłoni.

Elementem stroju snowboardowego, o którym również nie powinno się zapominać, są wysokiej jakości gogle. Stanowią zabezpieczenie oczu przed działaniem śniegu, deszczu i wiatru, które mogą oślepiać sportowca na stoku. Takie sytuacje są wyjątkowo niebezpieczne, ponieważ mogą spowodować utratę orientacji. Ponadto warto zadbać, aby wybrane gogle miały także filtr przeciwsłoneczny, ponieważ promienie słoneczne odbijające się od białej powierzchni śniegu również mogą oślepiać snowboardzistów.

Wysokiej jakości akcesoria do jazdy na snowboardzie oferuje sklep snowboardowy online www.czerwonakomnata.pl. Nie czekaj, już teraz sprawdź naszą ofertę!

Zdj. główne: Joshua Reddekopp/unsplash.com