Co zrobić, aby wybrać dobry ośrodek leczenia uzależnień?

Niesamowicie ciężko jest wybrać ośrodek leczenia uzależnień dzieci. Co zrobić, aby wybrany ośrodek leczenia uzależnień dzieci był rzeczywiście naprawdę dobry i nasze dziecko w nim nie tylko powróciło do sprawności, ale także dobrze się czuło?

Na pewno bardzo ważny jest zespół terapeutów, jak i lekarzy. Najczęściej wiedzę o danym ośrodku zdobywamy przez strony internetowe. Dlatego powinna się nam zapalić czerwona lampka, gdy konkretny ośrodek na swojej stronie nie ma wymienionej kadry specjalistów. Osoby zajmujące się profesjonalnie terapią uzależnień to https://terapia-totu.pl/ specjaliści certyfikowani. Obowiązkowo w każdej placówce musi pracować psycholog, psychiatra oraz pielęgniarki. Musimy się dowiedzieć, w jakim konkretnie wymiarze godzin osoby te pracują i jak bardzo są one dostępne w razie potrzeby pacjentów. Dobry zespół powinien się poddawać superwizji systematycznej. Atut kadry to dodatkowe szkolenia oraz także ukończone szkoły

Bardzo ważny jest także sam zakres terapii. Najlepiej byłoby znać wszelkie problemy naszego dziecka, aby wybrać ośrodek najbardziej odpowiedni. Do tego potrzebna jest jednak wiedza minimalna o uzależnieniach. Uzależnienia generalnie się dzielą na chemiczne oraz behawioralne. Jeśli występuje uzależnienie od kilku różniących się substancji, to mówi się o mieszanym uzależnieniu lub też uzależnieniu krzyżowym. W sytuacji tej warto się dowiedzieć, czy placówka wybrana zajmuje się terapią uzależnień od konkretnych substancji. Inny wariant to uzależnienie od psychoaktywnego środka oraz zachowania.