Jak często należy przycinać brodę?

Jeśli dopiero zaczynasz zapuszczać brodę, możesz zastanawiać się, jak często należy ją przycinać. Odpowiedź zależy od rodzaju posiadanej brody i sposobu, w jaki chcesz ją pielęgnować.

Dzisiejsze brody mają wiele kształtów i rozmiarów, od modnej koziej bródki po pełną brodę w stylu drwala. Każdy styl wymaga innej pielęgnacji. Wąsy są tego dobrym przykładem – niektórzy wolą utrzymywać je w czystości, a inni pozwalają im rosnąć dziko i krzaczasto. W zależności od tego, jak są stylizowane, można je utrzymywać krótko lub pozwolić im rosnąć długo. To samo dotyczy brody: niektórzy mężczyźni lubią ją zapuszczać, podczas gdy inni wolą utrzymywać ją zwartą i schludną.

Niektóre style wymagają więcej zabiegów pielęgnacyjnych niż inne. Jeżeli Twoim celem jest bardzo krótka broda lub wąsy, wystarczy, że będziesz je często przycinać, aby zachować ich ostry wygląd. Aby utrzymać czystość i równość boków, możesz użyć małych nożyczek lub trymera elektrycznego (takiego samego jak do włosów). Częstotliwość, z jaką będziesz się przycinał, zależy od tego, jak szybko rośnie Twój zarost; niektórzy faceci lubią golić się codziennie, ale jeśli Twoje włosy rosną szybko, możesz mieć czas tylko na szybkie poprawki co kilka dni. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://menties.pl/  .