Jak uniknąć kontuzji podczas ćwiczeń?

Kilka godzin tygodniowo na bieżni to świetny sposób, by zacząć. Jeśli jesteś szczególnie ambitny, możesz skorzystać z pomocy osobistego trenera, który pomoże ci stworzyć solidną rutynę. Możesz również rozważyć dołączenie do jakiejś drużyny sportowej – to świetna zabawa i pomoże Ci poznać ludzi w Twojej okolicy. Upewnij się tylko, że masz na sobie odpowiedni sprzęt! Noszenie odpowiedniego obuwia to prosty sposób na uniknięcie wielu urazów stóp, które często występują podczas ćwiczeń.

Jeśli masz problemy z kręgosłupem lub jesteś podatny na poważne urazy, to zdecydowanie dobrym pomysłem jest wizyta u lekarza przed rozpoczęciem jakiejkolwiek rutyny ćwiczeń. Po uzyskaniu zgody lekarza, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby jeszcze bardziej zmniejszyć ryzyko urazu:

-Upewnij się, że nie przesadzasz, wyciskając zbyt mocno. Jeśli czujesz, że mięśnie Cię bolą lub że Twoje ciało po prostu nie jest wystarczająco sprawne, aby wykonać dziś ćwiczenia, nie zmuszaj się. Nie forsuj się.

-Nie zmuszaj się do próbowania nowych ćwiczeń, które wydają się zbyt zaawansowane – zawsze lepiej zacząć od czegoś prostego i pracować nad sobą, niż nurkować w głowę i skończyć z kontuzją.
Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://strongo.pl/ .