Jak zorganizować schowek do środków czystości?

Ważne jest, aby mieć czysty dom, ale organizacja może być dużym bólem. Jednym z największych problemów są środki czystości. Znalezienie rzeczy i utrzymanie ich w organizacji może być naprawdę mylące, zwłaszcza jeśli nie jesteś pewien, ile masz i czego potrzebujesz. 

Pierwszym krokiem jest rozpoczęcie od ustalenia, ile butelek, pojemników, torebek itp. masz dla każdej kategorii. Na przykład, jeśli masz dużo różnych butelek dla detergentu do prania i płynu do zmiękczania tkanin, to może być czas na konsolidację. Ja także ma sens wyrzucać daleko lub recykling cokolwiek który wydaje się stary lub wygasły. To sprawi, że materiały czyszczące będą bardziej poręczne.

Następnym krokiem jest upewnienie się, że wszystko ma swoje miejsce. To może być szafa, lub to może być specjalna szafa zaprojektowana specjalnie dla celu. Upewnij się, że to miejsce ma dużo dodatkowej przestrzeni do przechowywania po obu stronach pojemników lub koszy, których używasz – chcesz mieć miejsce na ich rozbudowę! Etykietuj każdy kosz lub pojemnik, na przykład, „łazienka” lub „kuchnia”. Przyda się też pojemnik specjalnie na worki na śmieci i inne śmieci, np. plastikowe torby na zakupy (które mogą być świetnymi workami na śmieci). Następnie ustal, które materiały są najczęściej używane i w jakich ilościach. To pomoże Ci określić, ile różnych pojemników z tymi materiałami jest potrzebnych w Twojej strefie przechowywania. Więcej artykułów na temat porządków znajdziesz na stronie https://uporzadkowane.pl/ .