Peeling z fusów kawy – jak zrobić?

Peeling kawowy to proces polegający na wzięciu zużytych fusów z kawy i wymieszaniu ich z olejem w celu stworzenia środka złuszczającego. Możesz nałożyć tę mieszankę na skórę i masować swoją drogę do gładkiej skóry.

Aby rozpocząć, będziesz potrzebować trochę zmielonej kawy i frakcjonowanego oleju kokosowego. Lubię używać około 50g mielonej kawy na każde 100g oleju kokosowego. Jeśli nie jesteś pewien, ile oleju kokosowego chcesz użyć, zacznij od około 150g. To powinno wystarczyć na około 6-7 aplikacji. Jeśli nie lubisz zapachu mielonej kawy, spróbuj dodać kilka olejków eterycznych, takich jak lawenda lub grejpfrut. Pomogą one zamaskować zapach i dodać kilka dodatkowych korzyści aromaterapeutycznych!

Kiedy masz już wszystkie składniki razem, umieść je w blenderze lub robocie kuchennym i zmiksuj je, aż utworzą oleistą pastę. Przenieś ją do dowolnego pojemnika, którego będziesz używać do nakładania jej na twarz/ciało i przechowuj w ciemnej szafce, aż będziesz gotowa do użycia. Więcej na temat urody znajdziesz na stronie https://bellaplace.pl/ .