Jak dbać o swój słuch?

Kiedy cieszymy się ulubionym koncertem lub spędzamy czas na plaży z przyjaciółmi, łatwo jest zapomnieć, że nasze uszy potrzebują opieki i uwagi. Jednak ubytek słuchu dotyka około 15% osób dorosłych powyżej 65 roku życia i jest często spowodowany długotrwałym narażeniem na działanie takich czynników jak głośne dźwięki. Aby zachować zdrowy słuch, możesz zrobić kilka rzeczy.

Noś zatyczki do uszu, gdy musisz chronić swój słuch przed głośnym hałasem. Zatyczki do uszu są dostępne w wielu różnych stylach i poziomach ochrony, więc upewnij się, że używasz odpowiedniej dla danej sytuacji. Niektóre rodzaje można włożyć do kanału słuchowego, aby uzyskać maksymalną ochronę, ale jeśli nie włożysz ich prawidłowo, mogą spowodować uszkodzenie bębenków.

Jeśli jesteś regularnie narażony na głośne dźwięki, rozważ zakup pary wkładek do uszu wykonanych na zamówienie, zaprojektowanych specjalnie dla Ciebie. Zatyczka będzie dokładnie pasować do Twojego kanału słuchowego i zapewni Ci ochronę, pozwalając jednocześnie na normalne słyszenie dźwięku. Możesz również kupić niestandardowe zatyczki do uszu, które mają mocowanie, dzięki czemu można je podłączyć do innych rodzajów ochrony słuchu, takich jak słuchawki lub mufki.

Jeśli masz już ubytek słuchu, badaj go co roku. W ten sposób możesz wcześnie wychwycić każdy problem, zanim się pojawi. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://brainboss.pl/ .