Kocyk na lato – jaki materiał wybrać?

W lecie, gdy temperatura powietrza jest wysoka, zastanawiamy się, czy nasze dzieci potrzebują dodatkowego okrycia. Okazuje się, że kocyk na lato jest bardzo przydatny. Ważne tylko, by był wykonany z odpowiednich materiałów. Jaki kocyk na lato wybrać?

Bambus

By bezpiecznie przykryć niemowlaka, mamy chętnie sięgają po kocyki z tkaniny bambusowej. Posiada ona właściwości termoregulacyjne, więc jest chłodna w dotyku. Gdy na dworze panuje upał, temperatura kocyka jest niższa nawet o 3 stopnie Celsjusza. Dzięki temu dziecko mniej się poci i ma lepsze samopoczucie. Dodatkowo tkanina bambusowa doskonale absorbuje wodę, nawet o 60 % lepiej niż popularna bawełna.

Ten kocyk na lato możesz wykorzystać również jako pareo na plażę, ręcznik lub jako ochronę przeciwsłoneczną na wózek.

Muślin bawełniany

Kocyk na lato wykonany z muślinu bawełnianego to również bardzo dobry wybór. To niezwykle miękka tkanina. Jest szczególnie polecana maluchom, którym skóra jest wrażliwa i skłonna do alergii. Idealnie sprawdza się w porach upału, gdyż posiada otwarty splot. Dzięki temu jest to materiał przewiewny i chłodny. Zapewnia dziecku wysoki komfort, znacząco zmniejszając szansę na przegrzanie. Świetnie sprawdzi się więc jako osłona przeciwsłoneczna. 

Muślin bawełniany jest świetnie tolerowany przez maluchy, gdyż jest bardzo delikatny i przyjemny w dotyku. Jest również odporny na zabrudzenia, co ma niemałe znaczenie o tej porze roku, gdy dzieci lubią jeść lody. Co ciekawe, z każdym praniem robi się coraz bardziej miękki.

Podsumowując, nawet w lecie kocyk jest nieodzowny. Sprawdzi się również w innych zastosowaniach.